СММ ОБСЄ в Україні «прозвітувала» студентам та курсантам ІФНТУНГ про свою роботу

5 грудня 2017 року  в конференц-залі НТБ Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулась зустріч представників Спеціальної моніторингової місії (з мандатом роботи на території Івано-Франківської, Закарпатської та Тернопільської областей) Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з курсантами кафедри військової підготовки, студентами, викладачами, працівниками ІФНТУНГ. Гостей зустрів  та запросив до розмови проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Максим Карпаш.

Керівник Івано-Франківського відділення СММ ОБСЄ Девід Піге, військовослужбовець з 25-річним стажем у Збройних силах Франції, розповів про діяльність СММ ОБСЄ –  неозброєної цивільної місії, яка працює  24 години на добу, 7 днів на тиждень в усіх регіонах України і яка є платформою для політичного діалогу за мир і стабільність. Вона займається неупередженим і об’єктивним спостереженням за ситуацією в Україні, інформує про гуманітарну ситуацію, потреби людей, а також сприяє діалогу між усіма сторонами конфлікту. Присутнім важливо було довідатись, що організація працює не лише над розв’язанням конфліктів, але й над їхнім упередженням. Д. Піге розвінчав міфи про те, що в СММ ОБСЄ працюють шпигуни.

Інший член СММ ОБСЄ в Україні, спостерігач, відповідальний за питання верховенства права, Лука Коста познайомив аудиторію з гуманітарними аспектами роботи місії. Крім того, присутнім представили тематичний звіт про «Доступ до правосуддя в контексті конфлікту в Україні».

Сьогоднішня зустріч показала, наскільки важливою є поінформованість населення та громадськості в умовах збройного конфлікту: щоденні звіти СММ доступні трьома мовами (англійською, українською, російською) на сайті ОБСЄ: www.osce.org/uk/ukraine/smm/reports. Однак, моніторинг ситуації може лише виявити проблеми, але вирішити їх можуть  тільки сторони конфлікту.

Українська