Роздуми студентів про рідну мову: до Дня української писемності і мови

Раби – це нація, котра не має Слова.

Тому й не зможе захистить себе.

О. Пахльовська

9 листопада 2018 року в Україні вже традиційно відзначатимуть День української писемності та мови, започаткований 1997 року. У цей День за традицією відбувається чимало заходів: відзначають найкращих популяризаторів українського слова, численні аудиторії пересічних і непересічних людей пишуть радіодиктант національної єдності. У цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

Проте, не секрет, що на сучасному етапі розвитку українська мова має й чимало проблем. Особливо, це стосується проблем володіння та оволодіння українською мовою нашою молоддю. Бо хто ж, як не молодь,  повинна нести в маси рідну мову, вчити нею спілкуватись тих, хто не вміє.

Серед молоді чимало талановитих людей, які у майбутньому можуть стати справжніми майстрами слова. Саме таку ідею вирішили просувати на кафедрі філології і перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Для популяризації українського слова серед студентів-перекладачів було оголошено конкурс есе-роздумів про значення мови у житті нації, суспільних страт. І варто   зазначити, що студенти груп ФІЛ-17-1, ФІЛм-18-1, ІС-18-1 – всього понад 40 учасників, серйозно підійшли до мовного питання. У своїх есе вони піднімали різні важливі питання: чи має мовна норма в нашому суспільстві загальнонародний авторитет; хто в наш час розмовляє чистою українською мовою, а хто розхитує літературні взірці; чи можливо протистояти засміченню мови; якими є найімовірніші  варіанти розвитку мовної ситуації в Україні тощо. У фойє головного корпусу ІФНТУНГ всі охочі можуть познайомитись з кращими роботами, побачити їхні словесні витвори мистецтва українською мовою.

А оскільки це був конкурс, то визначились й переможці:

І місце – Кривда Соломія (ФІЛм-18-1);

ІІ місце – Юрків Анна (ФІЛм-18-1);

ІІІ місце – Буренко Анастасія (ФІЛ-17-1).

Вітаємо переможців конкурсу та бажаємо їм та всім учасникам високо нести українське слово в маси!

Велика подяка викладачам кафедри філології та перекладу за активність, натхненність та невтомність задля популяризації української мови!

До слова. ІФНТУНГ випала велика честь приймати в університеті ІІ етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика