Ректор ІФНТУНГ на засіданні Комітету ВРУ з питань освіти і науки

За останні роки більша частина випускників старшої школи вступає за держзамовленням на технічні спеціальності у ЗВО (8,5% у 2007 році, 16,3% у 2018 році). Зважаючи на те, що вища технічна освіта визначає економічний розвиток нашої країни, стимулює розроблення і впровадження високих технологій, її розвиток має бути одним з пріоритетів державної політики України.

Саме цьому питанню було присвячене виїзне засідання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України на тему «Про законодавче забезпечення розвитку вищої технічної освіти в Україні», у якому взяв участь ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академік Національної академії наук України Крижанівський Є.І. На сьогодні технічна освіта забезпечує промисловість кадрами, а, відповідно, без промисловості немає економіки. ІФНТУНГ — один із тих ЗВО, який забезпечує державу такими кадрами, а також єдиний в Україні університет нафтогазового профілю.Тому, наш ЗВО зацікавлений у нормативно-правовому врегулювання вищої технічної освіти, зокрема в частині підготовки фахівців, наукової та інноваційної діяльності, фінансування та модернізації матеріально-технічної бази.

Усього до засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти залучилось понад 80 учасників. Окрім керівників закладів вищої технічної освіти України, у засіданні взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів, Міністерства оборони, представники роботодавців, громадських організацій та експертного середовища.

За результатами засідання, Комітет з питань науки і освіти спільно з Асоціацією ректорів вищих технічних закладів України та Міністерством освіти і науки України у проекті рішення виклав низку дуже важливих пропозицій,  реалізація яких надасть можливість покращити стан вищої технічної освіти в Україні.

 

Українська