Про ІФНТУНГ та "Нову енергію" дізнається світ

Один із найвідоміших телеканалів світу — AlJazeera, готує сюжет про Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, його роль у розвитку енергетики України та світу загалом. В сюжеті також розповідатиметься й про Наукове містечко "Нова енергія", яке має чималий досвід освіти для дітей задля зміни енергетичної ситуації в державі.

Відеоматеріал для телеканалу готує аспірант нашого університету, майбутній кандидат економічних наук, кореспондент телеканалу AlJazeera — Хатем Кхандір. Він записав інтерв’ю з ректором ІФНТУНГ, проф. Крижанівським Є.І., проректором з науково-педагогічної роботи, проф. Карпашем М.О., які проаналізували ситуацію в Україні та перспективи її енергонезалежності.

Зазначимо, що наш ЗВО обраний не безпідставно. Особливістю ІФНТУНГ є те, що його інтелектуальний потенціал зорієнтований на вирішення стратегічних завдань енергетичної безпеки України. Якщо реалізувати всі напрацювання науковців університету в цій сфері, то можна створити прорив держави в забезпеченні паливно-енергетичними ресурсами, зокрема, збільшити власний видобуток енергоносіїв. Варто відзначити те, що викладачі ІФНТУНГ працюють над комплексною цільовою програмою "Науково-організаційні засади нарощування видобутку вітчизняних нафти і газу та диверсифікації постачання енергетичних ресурсів для підвищення енергетичної безпеки України", яка без сумніву повинна стати  основою нафтогазової складової нової енергетичної стратегії України.

За словами Максим Олеговича, місія університету полягає у тому, щоб "вчити і досліджувати, досліджувати і вчити". Прикладом цього є карта сонячної інсоляції Прикарпаття, яку уклали науковці ІФНТУНГ. На її основі вчені дали рекомендації щодо відновних джерел енергії для області та для окремих об'єднаних територіальних громад.

У науковому містечку "Нова енергія" кореспондента міжнародного каналу зацікавив досвід освіти для дітей, яка може стати запорукою зміни енергетичної ситуації в нашій державі. Йдеться про зміни поведінки людей, адже в Україні реалізовується досвід країн Європи, коли екологічна свідомість молодих людей та їхній запит на нові моделі поведінки перевертає політичну та економічну ситуацію в країні загалом.

Поряд із коментарями ректора ІФНТУНГ, проф. Крижанівського Є.І. та проректора з науково-педагогічної роботи, проф. Карпаша О.М., Хатем Кхандір візьме інтерв'ю у Президента України Петра Порошенка.  

Українська