Професора ІФНТУНГ обрано Головою Басейнової ради Дністра

Проблема якості води в країні та, зокрема, басейну Дністра, який протікає через 7 областей України, стала предметом обговорення на перших установчих зборах щодо формування Басейнової ради Дністра, які відбулись 15 листопада в Івано-Франківську .

Формування  цієї інституції визріла серед зацікавлених сторін через нагальну необхідність моніторингу та приведення водних ресурсів у відповідність до якості європейських стандартів. Члени ради представлятимуть інтереси семи областей України: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Одеської.

І хоча Басейнова рада Дністра буде консультативно-дорадчим органом у межах території річкового басейну, все ж участь у ній авторитетних науковців, відповідальних управлінців, активістів громадських організацій, дозволить їй впливати на  ухвалення ефективних екологічних рішень. Тож справедливо головою Басейнової ради Дністра було обрано професора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, проректора з науково-педагогічної роботи Мандрика О. М. Олег Миколайович тривалий час очолював інженерно-екологічний інститут, володіє управлінськими якостями, досвідом співпраці з територіальними громадами,  має невичерпні ідеї, ентузіазм та енергію. Всі ці якості стануть йому в нагоді, оскільки Басейнова рада є представником громади Дністра. І як зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо :

«…  ніхто не може вирішити питання Дністра, окрім громади. В Україні заплановано створити 13 карт з моніторингу якості водних ресурсів відповідно до європейських стандартів. Це потрібно для того, щоб мати можливість ефективно спрямовувати інвестиції для покращення якості води, особливо у Дністровському басейні. І Басейнова рада має стати  авторитетною платформою з управління Дністром».

Про велике значення Дністра для України говорив й заступник голови Держводоагенства України Павло Гвозденко:

«Дністер – це надзвичайно важлива річка, починаючи від таких речей, як формування рекреаційних процесів і до підняття економіки країни».

Він також наголосив на зобов’язаннях України щодо імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та на заходах задля гармонізації українського законодавства відповідно до «Водної рамкової Директиви ЄС в частині інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом».

Позицію попередніх спікерів підтримав начальник Дністровського Басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк, який зазначив:

«Створення Басейнової ради сприятиме забезпеченню інтегрованого управління водними ресурсами у межах території річкового басейну, співпраці центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, громадських об'єднань у досягненні екологічного стану вод».

 Про важливість питання управління водними ресурсами свідчить присутність та участь в обговоренні низки питань депутата Верховної Ради України Барни О. С.

Рішення ради впливатимуть на управління річковим басейном, раціональне використання, охорону вод і відтворення водних ресурсів. До Ради увійшли 75 осіб. Її головою терміном на 5 років обрано професора ІФНТУНГ Мандрика О. М. Рада має сформувати план управління річковим басейном Дністра.

 Вітаємо Олега Миколайовича з обранням на високу та відповідальну посаду! Бажаємо йому плідної роботи та ухвалення ефективних рішень задля чистих вод Дністра!

Українська