Презентація книги «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник»

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась презентація книги «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник». Захід організований у рамках Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Текст у медіакультурному просторі», яка розпочала сьогодні свою роботу.

Упорядник книжки ─ Галина Йосипівна Литвин ─ у минулому вчитель української мови, журналіст. Пані Галина розповіла присутнім про героїню книги ─ Ірину Сеник, яка була членом Організації українських націоналістів, Української Гельсінкської групи та Української Гельсінкської Cпілки. За своє життя вона була відома як талановита українська поетеса, медсестра, вишивальниця, дисидент та громадська діячка. Її поетичні збірки видавались у Нью-Йорку та Торонто.

Ірина Сеник виховувалася в міжвоєнний час двома великими школами: школа Організації Українських Націоналістів та школа Митрополита Андрея Шептицького, які безсумнівно поєднались у внутрішньому світі героїні. Ірина прожила чотири роки в Івано-Франківську, які вважала найщасливішими у своєму житті, адже тут вона могла жити вільно та спілкуватися з близькими. На жаль, комуністичним режимом жінка була заарештована у 1945 році за те, що була українкою. Вона відбула в сталінських таборах та на засланні 34 роки.

Героїня книги ─ це справді приклад тієї тендітної, водночас мужньої, жінки-українки, про яку варто згадувати і писати, яка віддала своє життя служінню України.

Презентована книга «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник» вміщує вибрані поетичні твори, спогади людей, які зустрічалися з Іриною Сеник. У книжці також описаний сценарій літературно-музичної вистави «Поза межами болю», присвячений життю і творчості поетеси.

Презентація пройшла у теплій, дружній, щирій, наповненій емоціями атмосфері. Для гостей зустрічі звучали музичні твори на вірші Ірини Сеник у виконанні Лесі Васьків та Любові Литвинчук.

 

Українська