Поінформований – значить озброєний!

В Івано-Франківську вже тривалий час функціонує проект «Міжкультурна Поліцейська Лабораторія», який реалізовується Патрульною поліцією Івано-Франківської області у партнерстві з El&Ol for international students in UA. Організації, які реалізовують проект, займаються розбудовою міжкультурного діалогу, підтримкою іноземних студентів, захистом та реалізацією прав і свобод людини, проблемами євроінтеграції.  

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, без сумніву, долучився до реалізації проекту. Адже наш ЗВО – основний осередок навчання іноземних студентів на Прикарпатті. В університеті навчаються понад 500 студентів з 42 країн Європи, Азії й Африки. Адміністрація, викладачі та працівники університету намагаються приділяти значну увагу всебічному розвитку іноземних студентів. Для них в університеті створені необхідні умови для ефективного навчання, дозвілля, творчості; гарантуються всі права та свободи відповідно до Статуту університету й чинного законодавства України.

«Взагалі, адаптація іноземних студентів до наших реалій — це дуже складний та тривалий процес, який включає багато аспектів: пристосування до нового соціокультурного середовища, мови спілкування, системи освіти, інтернаціонального характеру груп. Цей процес потребує відповідних дій та допомоги не тільки від закладу освіти, де ми прикладаємо всі зусилля, щоб студенти почували себе комфортно, а й від інших громадських інституцій», каже координатор роботи з іноземними студентами від ІФНТУНГ, заступник директора Центру міжнародної освіти Ірина Литвин.

Зараз розпочався другий етап реалізації  проекту «Міжкультурна Поліцейська Лабораторія», в рамках якого сьогодні в ІФНТУНГ відбувся ще один важливий захід OpenSpace (Відкритий простір. Поліція і Суспільство), спрямований на підвищення обізнаності студентів щодо своїх прав та обов’язків, а також укріплення взаємодії Патрульної поліції з громадськістю.

Лейтенант поліції Христина Максимчак, відкриваючи захід, зазначила: «За час реалізації проекту Партульна поліція спільно з El&Ol for international students in UA уже проводила низку цікавих заходів для студентів — це і пікнік з поліцейськими, і спільне патрулювання міста, і знайомство зі структурою Національної поліції України й роботою існуючих підрозділів та ін. А сьогодні ми вирішили організувати зустріч саме такого формату. Тут ви зможете побачити роботу патрульної поліції, вибухотехніків, криміналістів, парамедиків. Для вас організовані різноманітні локації, на яких ви зможете отримати відповіді на питання, які найбільше цікавлять».

Фойє університету й справді було переповнене численними локаціями, де студенти протягом трьох годин мали можливість дізнатись важливу інформацію, яка є необхідною для їхньої безпеки. А саме: як протидіяти злочинам, які пов’язані з торгівлею людьми; про основні навички самозахисту та надання першої домедичної допомоги; як знімають відбитки пальців та знешкоджують вибухові пристрої; про основні атрибути в однострої поліцейського; про підстави застосування поліцейських спецзасобів та табельної вогнепальної зброї; що таке «Юридична клініка» та як працює цей формат з надання первинної юридичної допомоги. А також пройшли тести на координацію рухів з «Алкоокулярами».

Тепер іноземні студенти можуть впевнено сказати, що вони озброєні, адже володіють потрібною інформацією!

 

Українська