Охорона праці, екологічна, пожежна та промислова безпека в нафтогазовій галузі України - головні теми галузевого семінару-наради НАК «Нафтогаз України»

Виявленню небезпек та ризиків у діяльності нафтогазових компаній, їх запобіганню та подоланню був присвячений науково-практичний галузевий семінар-нарада «Охорона праці, екологічна, пожежна та промислова безпека в нафтогазовій галузі України», що відбувся  9-10 грудня 2018 року у м. Яремче за організації департаменту з охорони праці та промислової безпеки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». В обговоренні актуальних питань взяли участь: керівники НАК «Нафтогаз України» та її структурних підрозділів, представники підприємств групи «Нафтогаз», органів державної влади та  науково-дослідних установ. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу представляли: директор науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики і екології Тершак Б. А. , завідувач кафедри технології захисту навколишнього середовища і охорони праці Погребняк В. Г., завідувач кафедри туризму Архипова Л. М.   

Учасники наради зібрались, щоб проаналізувати стан охорони праці, екологічної, промислової та пожежної безпеки в галузі, обговорити впровадження додаткових заходів з удосконалення організації робіт, направлених на зниження рівня аварійності, травматизму, промислових ризиків, навантаження на навколишнє середовище, раціональне природокористування, підвищення енергоефективності виробництва.

Нараду відкрив начальник департаменту з охорони праці, екологічної  та промислової безпеки НАК «Нафтогаз України» Заєць В. О., доповідаючи про досягнення компанії у цих сферах. На Пленарному засіданні обговорювались питання діяльності підприємств у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, впровадження системи енергоменеджменту та її сертифікації. Своє бачення проблем презентували на нараді й науковці ІФНТУНГ – завідувач кафедри технології захисту навколишнього середовища і охорони праці Погребняк В. Г. («Екологічна технологія інтенсифікації нафтовіддачі пластів та промивання при бурінні свердловин розчинами полімерів») та завідувач кафедри туризму Архипова Л. М. («Природно-техногенна безпека поверхневих гідроекосистем в межах впливу нафтогазової галузі на Прикарпатті»).

Наради відбудуться також в 3-х секціях:

  1. Охорона праці, пожежна безпека та цивільний захист
  2. Охорона довкілля, радіаційна безпека та енергозбереження
  3. Промислова безпека та технічний нагляд.

Варто додати, що на нараді порушувались важливі питання не лише для галузі, але й суспільства. У результаті заплановано розробити дієву систему для виконання  Плану екологічно-соціальних заходів,передбачених Кредитною угодою ЄБРР.

 

Українська