На зустріч якісним змінам в освіті!

Проректор з науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, професор Максим Олегович Карпаш успішно завершив корпоративну навчальну програму «Управління університетом. Школа лідерства», яка тривала впродовж жовтня 2018 р. – квітня 2019 р. Ініціатор створення програми - співзасновник та член Ради директорів SoftServe Тарас Кицмей. Участь у програмі проректора ІФНТУНГ стала можливою за сприяння Любомира Ходака – керівника Івано-Франківського відділення SoftServe та голови наглядової ради Івано-Франківського ІТ-кластера, з яким університет тісно співпрацює. Навчання проходило на базі Львівської бізнес-школи Українського католицького університету.

Програму «Управління університетом. Школа лідерства» розроблено для ТОП-менеджерів (проректорів) закладів вищої освіти, деканів, заступників, керівників підрозділів з метою трансформації управлінських процесів у вищій освіті України і перетворення університетів в інноваційні, креативні  та високорейтингові заклади.

Відзначимо, що навчання такого формату має важливе значення для розвитку управлінських якостей керівників університету. Сьогодні багато установ організує стажування та різні курси для студентів, бо всі розуміють значення актуальних знань та практики. Однак, не всі працюють над тим, щоб допомогти освітянам-управлінцям закласти цю основу та адаптувати процес навчання до реальних потреб ринку праці. Також потрібно розуміти, що інвестування в розвиток викладачів закладає міцну основу для плідної співпраці освіти та бізнесу, адже, сьогодні, коли ринок праці диктує чіткі вимоги до фахівців, вона набуває надзвичайного значення.

Загалом, навчальна програма охоплювала такі модулі, кожен з яких тривав три дні:

• Університет як система, лідерство в період змін;
  • Стратегічне мислення та маркетинг;
  • Управління проектами, побудова навчальних програм;
  • Фінанси для навчального закладу;
  • Управління людьми та командна робота;
  • Ефективні комунікації, спрямовані на результат.

Окрім того, керівники ознайомились з інструментами ефективного управління, дізнались про найкращі управлінські практики, а також визначили стратегічне бачення розвитку закладів вищої освіти. Підсумком навчання стало виконання і захист проекту змін в окремих підрозділах, що було успішно зроблено проректором Максимом Карпашем. Зокрема, йдеться про реформування Інституту інформаційних технологій, Інституту архітектури, будівництва та енергетики, Центру міжнародної освіти. Проект стосувався й оновлення освітніх програм, утримання науково-педагогічних працівників, набору кращих студентів, збільшення кількості наукових досліджень та інших ключових питань, які позитивно впливатимуть на розвиток ІФНТУНГ.