Науковці ІФНТУНГ сприяють розвитку ОТГ

В Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування 3 квітня розпочала свою роботу підсумкова конференція «Школи проектного менеджменту», започаткована Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Основне завдання школи — освоєння європейських підходів до проектного менеджменту.

Нагадаємо, що в процесі децентралізації влади кошти громад залишаються на місцях, а громада вирішує, на які інфраструктурні об’єкти їх витрачати. Крім розширення можливостей розвитку в регіоні для ОТГ пропонується й низка інших можливостей забезпечення спроможності на міжнародному рівні. Йдеться про залучення позабюджетних коштів на основі конкурсних підходів, які можуть надати Структурні фонди Європейського Союзу. Беззаперечно, що основним рушієм реалізації цього процесу є кваліфікований персонал, оскільки успіх будь-якого проекту залежить від компетентної та мотивованої команди, а також налагодженої роботи та оптимальних управлінських рішень.

Саме тому, мета «Школи проектного менеджменту» полягає у тому, щоб навчити представників ОТГ писати якісні проекти для можливостей залучення позабюджетних коштів для свого розвитку. Адже міжнародна допомога приходить в Україну періодично, з певними конкретними проектами, або є постійно діючою, але в будь-якому випадку громада має бути готовою до участі в них.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу завжди виступав партнером для органів місцевого самоврядування у програмах розвитку об`єднаних територіальних громад. Науковці університету сприяють реалізації проектів та грантів, а також виступають з проектними ініціативами та пропозиціями для покращення умов життя на місцевому рівні.

У конференції «Школи проектного менеджменту» взяв участь проректор з науково-педагогічної діяльності, проф. Карпаш М.О. Він поділився з учасниками заходу своїми проектними ініціативами та баченням щодо перспектив розвитку енергетичних систем Прикарпаття. Максим Олегович зазначив, Прикарпаття має усі можливості для того, щоб стати енергоефективним центром нашої держави. Однак для того, щоб це реалізувати, новоствореним територіальним  громадам потрібно вирішити низку важливих питань: споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження. Для вирішення цих проблем потрібна ефективна структура, яка буде виконувати функції збору інформації та аналізу ситуації для визначення потенціалу енергозбереження, а також розробляти організаційні рішення для його використання. На сьогодні ІФНТУНГ є провідним ЗВО щодо зниження енергоспоживання, а також має значний досвід у впровадження проектів з енергоефективності, яким готовий поділитися з ОТГ.

Під час конференції також відбувся обмін ідеями щодо локальної співпраці села і міста, збереження й інтерпретації історичної спадщини, розвитку туризму, народних художніх промислів, освітніх ініціатив.

Розвиненість та конкурентоспроможність ОТГ стануть базовим елементом ефективної системи влади в Україні!