Науковці вирішували актуальні проблеми управління природними ресурсами

Сьогодні, 5 жовтня, за ініціативою Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України» та Інституту економіки та менеджменту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся круглий стіл на тему "Публічно-приватні форми управління природними ресурсами в Україні". У роботі заходу взяли участь представники ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України», об’єднаних територіальних громад, викладачі Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ та зацікавленні у вирішенні проблем управління природними ресурсами в регіоні та Україні загалом.

З вітальним словом до присутніх звернулись: проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Гораль Л. Т., в.о. директора Інституту економіки та менеджменту, проф. Дзьоба О.Г., проф. Лицур І. М. (ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України»). Науковці відзначили важливість та актуальність заходу для сприяння розвитку новоствореним територіальним громадам, які мають великий потенціал в царині природних ресурсів, але не можуть його реалізувати. З огляду на це, ОТГ потребують наукової, методичної та практичної підтримки в організації роботи на місцях. ІФНТУНГ спільно з  ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАНУ» готовий сприяти вирішенню означених проблем.

Зокрема, проректор з НПР, проф. Гораль Л.Т. зазначила:"Ті питання, які ми сьогодні розглядаємо на круглому столі є надзвичайно актуальними та цікавими. Насамперед, ми зможемо побачити те, над чим працює Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАНУ й адаптувати їхні знання до наших наукових здобутків і, у свою чергу, поділитись тими знаннями, які ми володіємо в економіці природокористування, щоб надалі працювати в одному напрямі. Відзначимо, що нашим університетом підписано вже декілька договорів з ОТГ, в яких сьогоднішні напрацювання і Резолюція круглого столу будуть імплементовані".

Основними напрямами для обговорення на круглому столі були:

- Європейський досвід забезпечення сталого сталого розвитку на основі публічно-приватного партнерства.

- Публічно-приватні форми природно-господарських відносин в європейській практиці господарювання.

- Європейські механізми публічно-приватного партнерства  у використанні природних ресурсів (лісових, земельних, водних, мінерально-сировинних).

- Сучасні механізми співпраці влади і бізнесу у фінансуванні програм і проектів використання природних ресурсів.

- Точки гальмування імплементації публічно-приватних форм господарювання європейського типу в Україні.

- Форми публічно-приватного партнерства у використанні природних ресурсів в умовах децентралізації влади.

- Перспективи запровадження концесій та угод про розподіл продукції як механізмів публічно-приватного партнерства у нафтогазовій галузі України.

Учасники заходу у своїх доповідях  з різних позицій висвітлили результати сучасних досліджень у сферах економіки, менеджменту, права, державного управління фінансами, що стосуються проблем забезпечення сталого розвитку територіальних громад на основі ефективного використання їх природних ресурсів.