Майбутнє твориться у "Новій енергії"

З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей в Муніципальному центрі дозвілля відбулося щорічне традиційне свято-зустріч "Ми – надія твоя, Україно!". Захід організований Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Мета проведення свята — стимулювання, підтримка та заохочення талановитої молоді до розвитку, творчості та пізнання науки.

Цьогоріч участь у заході взяв проректор з науково-педагогічної роботи, керівник Наукового містечка "Нова енергія", проф. Карпаш М.О., якого нагородили Подякою за "Плідну співпрацю та вагомий особистий внесок у розвиток освіти міста Івано-Франківська".

Максим Олегович зазначає, що саме молодь, учні — це те покоління, яке в майбутньому буде вирішувати майбутнє нашого краю, а можливо і всієї держави, тому зусилля потрібно зосередити на його навчанні. Саме над цим і працюють фахівці Наукового містечка "Нова енергія". Його основна мета — навчити ефективно використовувати енергію. Адже, як говорить європейський досвід — якщо не зацікавити дитину у віці до 12 років питаннями енергоефективності та енергозбереження, то потім вже пізно. Тому головний вектор навчань та тренінгів у Науковому  містечку  – це роль енергії та енергоресурсів у житті людини.

"Нова енергія", без сумніву, пробуджує інтерес у всіх верств населення, але особливо у дітей. Адже — це місце і для навчань, і для розваг. Навчання тут проходить досить цікаво — через екскурсію, гру, експозицію. Наприклад, для найменших відвідувачів розроблені спеціальні навчальні програми. Так, діти віком 6-7 років навчатимуться моделюванню відновних джерел енергії, використовуючи конструктори LEGO, Horizon, Giga та ін.

Крім постійно діючих екскурсій та експозиції також організовуються з’їзди, для шкіл проводяться екскурсії, конкурси. До слова, нещодавно був проведений конкурс відеоробіт "Цікава фізика", на якому було відзначено та нагороджено кращих учнів та вчителів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти міста. 

Відзначимо, що нещодавно "Нова енергія" отримала грант на проект для школярів області. Його назва — "Школа передових технологій". Метою проекту є підвищення освіченості учнів 9-11 класів із 30-ти загальноосвітніх навчальних закладів міста в питаннях енергозбереження та енергоефективності та передових сучасних технологіях, а саме – 3D-друк, моделювання, програмування та робототехніка.

 

Українська