Майбутнє Планети у наших руках!

«Усі ми є відповідальними за сотворений світ і кожен з нас є покликаний стати знаряддям у руках Божих задля спасіння Його створінь» - така основна думка енцикліки Святішого Отця Франциска «Laudato Si» (Славен Будь) про турботу за наш спільний дім, перекладену на українську мову, яку нещодавно було презентовано в Івано-Франківській духовній семінарії імені Йосафата. Це перше послання Папи, яке говорить про проблеми екології та їх вирішення.

Від Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу участь у презентації взяв проректор з науково-педагогічної роботи Максим Карпаш. У вітальному він слові зазначив, що приємно вражений тим, що Папа говорить в енцикліці про сталий розвиток і повторне використання речей як вияв любові: «Маю велику честь бути присутнім на презентації енцикліки Папи Римського Laudato Si про екологію, сталий розвиток та порятунок планети і представляти тут Університет нафти і газу, який повністю підтримує концепцію сталого розвитку. Майбутнє планети залежить від кожного, і чим швидше людина почне робити невеликі кроки у допомозі природі, тим більше шансів буде створити для людства гідне довкілля! Пишаюсь, що ми чотирнадцята нація у світі, яка має цю дуже цінну енцикліку на своїй мові завдяки праці Екологічного Бюро УГКЦ та особисто доктора Володимира Шеремети!»

Відзначимо, що ІФНТУНГ уже давно просуває принципи сталого розвитку в освітні програми, а науковці університету виступають експертами у цій галузі. Так, активно йде робота над підвищенням відповідності вищої технічної освіти в Україні до викликів, які пов’язані з сучасним і майбутнім трансформуванням промисловості задля забезпечення сталого розвитку та стабілізації клімату. Два роки назад, в рамках проекту HETES, в ІФНТУНГ відкрили Центр сталого розвитку та Лабораторію відновлювальних джерел енергії. Діяльність Центруспрямована на демонстрацію можливостей відновлювальної енергетики та визначення ефективного використання енергії. За цей час Центр став потужним чинником зміни мислення та поведінки жителів міста у напрямі сталого розвитку. Також на базі ІФНТУНГ створено Наукове містечко «Нова Енергія», яке навчає дітей та молодь енергоефективності та сталому розвитку.

Бережімо майбутнє нашої Планети разом!