Літнє стажування в Греції студентки ФАТК Анни Юрчишин

Студентка 3 курсу факультету архітектури туристичних комплексів спеціальності «Туризм» Аня Юрчишин. Літо – прекрасна пора для відпочинку. Навчальний рік уже позаду, не треба думати про заліки, екзамени, лабораторні роботи…Тому студенти, і не тільки, прагнуть провести час подалі від дому, хтось для цього обирає сонячні морські узбережжя, хтось – більш активний відпочинок – похід в прекрасні Карпати, а дехто старається не тільки відпочити, а й провести час з користю.

Останнім часом є все більше і більше бажаючих поєднати навчання і відпочинок, тому різноманітні програми стажування студентів за кордоном користуються великою популярністю. В такій програмі взяла участь і я, студентка 3 курсу факультету архітектури туристичних комплексів спеціальності «Туризм» Аня Юрчишин.

Перший крок

Насправді, для того щоб проходити стажування за кордоном, потрібно зробити безліч не надто складних, але обов’язкових дій. Для початку треба вибрати саму програму стажування.

Якось, представник компанії «Mouzenidis Travel» приїхала до нас в університет і розповіла про можливість для студентів стажування в Греції. Послухавши умови проходження стажування, я вирішила спробувати. Для того, щоб стати учасником програми потрібно:

1. Заповнити  електронну анкету на офіційному сайті компанії.
  2. Пройти співбесіду у Львові (співбесіда російською мовою).
  3. Якщо співбесіда пройшла успішно, то готувати документи для виїзду за кордон.

Моє п’ятимісячне літо

Моє стажування  було не зовсім літнє. З Києва до Салонік мій літак відлітав 9 квітня. До цього часу я вже повністю закрила літню сесію. Загалом, в Греції я перебувала з 09.04.2014-16.09.2014р.

Стажування умовно можна розділити на декілька етапів.

Етап І -  навчання (09.04-30.04)

Після прибуття в Грецію, всіх студентів розселили в готель «Potidea Palace»             (північна Греція, півострів Халкідіки, Касандра, селище Неа Потідея), де ми проживали трохи менше місяця. Протягом квітня ми відвідували щоденні лекції, доповідачами на яких були представники різних департаментів компанії – екскурсійного, транспортного та інших. На лекціях всю найважливішу інформацію ми занотовували. Також у нас були практичні заняття в групах і практичні заняття по екскурсійних програмах, що дало мені змогу познайомитись не тільки із моїм майбутнім керівництвом, але й з дівчатами, які не вперше беруть участь у цій програмі.

Етап 2 –  випробувальний термін (01.05-31.05)

На цьому етапі всі студенти здавали екзамени на знання матеріалу відповідно до вибраної посади. Вакансії: трансфермен, готельний гід, супроводжуючий екскурсій.

Моя посада – супроводжуючий екскурсій. Насправді, керівники навчального процесу прислухались до наших побажань, але були такі студенти, які довго не могли визначитись, чим саме вони бажають займатись, тому їх просто призначали на певну посаду. Після визначення з посадою, всіх розділяли по регіонах роботи, деяких відправляли на острови (Корфу, Тасос та інші), а дехто, як і я, залишився на півострові Халкідіки.

Етап 3 – безпосередньо стажування (01.06-30.09)

Нас розділили по регіонах, поселили в готелі чи квартири. Також кожному видали уніформу, робочу сумку та мобільний телефон. В цей період ми приступили до прямого виконання своїх обов’язків.

Супроводжуючий екскурсії – це людина, яка представляє туристам і екскурсантам різні пам'ятки та об'єкти.

В мої обов’язки входило :

1. Зустріч гостей біля готелю.
  2. Допомага при посадці в автобус.
  3. Проведення екскурсійної програми в автобусі.
  4. Проведення екскурсійної програми на місці.
  5. Збір гостей.
  6. Супровід гостей  до їхніх готелів.

За весь період роботи на своїй посаді, я мала змогу супроводжувати різні екскурсії – розважальні (аквапарк, Грецький вечір), історичні (екскурсія в місто Салоніки) та паломницькі ( Круїз до поясу Пресвятої богородиці). Кількість туристів варіювалась –  інколи це були великі групи (80 чол.), інколи маленькі (50 або 17чол.), а також були індивідуальні екскурсійні програми (4 людини).

Досвід роботи в туристичній галузі , нові враження та друзі з різних країн

За час, проведений на стажуванні в чужій країні, я, перш за все, здобула неоціненний досвід не тільки в роботі з клієнтами-туристами, але й в спілкуванні з людьми різних категорій, що обов'язково буде допомагати мені впродовж усього життя. Безумовно, я познайомилась з культурою такої прекрасної країни, як Греція, дізналась багато нового про традиції та культуру греків. Ну і звісно, знайшла багато нових друзів, які стали мені на 5 місяців найближчими людьми.

Також хотілося б вказати на вміння, навички і знання, набуті мною під час стажування:

• Я дізналась дуже багато про Грецію, її звичаї та культуру.
  • Дізналась чим можуть бути незадоволені туристи (найчастіше це були наслідки дезінформації), яким чином відбувається надання туристичних послуг безпосередньо на місці.
  • Удосконалила навички роботи з туристами, роботи в команді.
  • Удосконалила організаторські здібності
  • Розвинула впевненість в собі, відповідальність, постійну позицію лідера.
  • Навчилась вирішувати різноманітні проблеми і конфлікти.

Сподіваюсь моя розповідь, спонукатиме Вас вчитись  чомусь новому, вдосконалюватись у напрямку, пов’язаному з вашою майбутньою професією і завжди шукати нових відчуттів та вражень.

Бажаю Вам успішного навчального року та здійснення всіх Ваших мрій.

Студентка групи Тр-12-2

Юрчишин Анна

09.10.2014р.

Поселення в готель Potidea Palace Територія готелю Potidea Palace Так проходили наші навчальні семінари Навчальна екскурсія на острів Корфу Робота супроводжуючого в автобусі Супроводжуючий та його група Паломницька екскурсія «Круїз до Поясу Пресвятої Богородиці». На фото я і мої колеги з різних міст України та Росії