Королева Нафти на кабріолеті прибула в ІФНТУНГ на свято до першокурсників!

Королева Нафти на кабріолеті, духовий оркестр Національної гвардії, безліч вишиванок та святкова атмосфера на площі перед головним корпусом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – так розпочався новий навчальний рік в єдиному в Україні ЗВО нафтогазового профілю!

Під звуки Гімну України над площею перед головним корпусом університету гордо замайорів Державний Прапор України, підняти який випала честь професору кафедри вищої математики Андрію Бандурі, завідувачці кафедри обліку та оподаткування Софії Кафці, а також студентам-відмінникам навчання Назарію Левицькому – студенту Інституту архітектури, будівництва та енергетики, чемпіону світу з пауерліфтингу та Марті Шкварилюк – студентці Інституту економіки та менеджменту. Право покласти квіти до пам’ятного знаку загиблим в АТО/ООС студентам нашого університету – Роману Зозулі та Андрію Прошаку, надали викладачам ІФНТУНГ, які на передовій захищали незалежність нашої держави – проректору з науково-педагогічної роботи Сергію Куровцю та полковнику Андрію Станецькому.

Ректор університету Євстахій Крижанівський привітав усіх учасників свята – і першокурсників, і їхніх, батьків, і викладачів, адже це – однаково бентежна мить для всіх:

-Ми прийшли на це свято з піднесенням і хвилюванням. І  кожен зараз хвилюється по-своєму. Наші першокурсники – тому, що вони зробили перший крок у своє майбутнє життя, і ми всі бажаємо, щоб цей крок був щасливий і правильний, вибрана хороша спеціальність, щоб  це послужило на добро особисто для них, для їхніх родин, для нашої держави. Батьки хвилюються по-своєму. Адже ще не так давно вони 1 вересня вели своїх дітей  в перший клас – і ось вони, дорослі, йдуть у самостійне життя. Тож хвилюються за їхню долю й також бажають їм добра й щасливої життєвої дороги.

Проте сьогоднішні урочистості – не лише привід для святкувань. ІФНТУНГ – унікальний заклад вищої освіти, безпосередньо дотичний до розв’ язання проблем енергетичної безпеки України. Тож Євстахій Іванович нагадав сьогоднішнім першокурсникам про важливу місію, яка чекає на них у майбутньому:

-Маємо зобовязання перед нашим народом, нашою рідною землею –будувати міцну, незалежну, багату країну. І наш професорсько-викладацький склад зробить усе для того, щоб ви, навчаючись в ІФНТУНГ, реалізували себе, здобули належні знання й знайшли ту  дорогу для свого важливого перспективного плану, який зараз для себе складаєте.

Також на свято до першокурсників завітали богиня мудрості Афіна, бог мистецтва Аполлон. Вони вручили ректору Ключ Знань, який було передано студентам – першокурсникам з найвищими вступними рейтингами – Андрію Ікалюку й Ірині Трощук. Також їм символічно вручили перепустку до студентського життя – студентський квиток.

На присутніх чекав ще один сюрприз – першокурсників, які мають найвищий рейтинг серед студентів свого інституту, ректор університету Євстахій Крижанівський відзначив нагородами студентів. Тож, кращими з кращих стали: Василь Дем’янчук – студент Інституту нафтогазової інженерії, Лілія Бігун – студентка Інституту економіки і менеджменту, Степан Войтович – студент Інституту інформаційних технологій, Валентин Чуфус – студент Інституту архітектури, будівництва та енергетики, Сніжана Афтанас – студентка Інституту гуманітарної підготовки та державного управління, Назарій Тацюк – студентка Інституту природничих наук і туризму, Євген Левицький – студент Інституту інженерної механіки

Присутніх до спільної молитви за українську молодь, студентство, університет та Україну запросив отець Віталій Федун, канцлер Івано-Франківської архієпархії української греко-католицької церкви.  Привітати студентів та університет прибули також високоповажні гості: голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, міський голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків, помічник директора УМГ «Прикарпаттрансгаз» Михайло Степ’юк.

Продовжив урочистості вже традиційний в ІФНТУНГ ритуал посвяти нафтою! Це – символічна присяга на вірність обраній професії. Тільки в ІФНТУНГ чорне золото в кубку привозить Королева Нафти у супроводі почесної варти й  запрошує новоспечених спудеїв у свій загадковий світ.

Цьогоріч Королева ефектно з’явилась у кабріолеті та під звуки фанфар, чим викликала захоплення своїх майбутніх «підданих». За її наказом запустили університетський верстат-гойдалку, який «видобув» карпатську нафту для посвяти. З рук Її Величності кубок з нафтою – чудом, яке в таємничих, складних реакціях народила Земля, прийняв ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський – науковець, який свої знання, силу та енергію присвятив нафтогазовій галузі. Після занурення руки в кубок з нафтою він подав руку першокурсникам.

Театралізоване дійство Посвяти відбулось за організації Центру культури та дозвілля студентів ІФНТУНГ (директор – Іван Тимків), які креативно змінили формат заходу. І свято не було б таким емоційним без прекрасних ведучих – доц. кафедри суспільних наук Наталії Концур та Голови Студентського парламенту Владислава Коркіна. Святкову атмосферу створювали: аматорський Народний хореографічний колектив «Гомін Карпат» Народного дому села Нижній Вербіж, університетські танцювальні колективи «Боне Денс» та «D. Crew».

Гості свята, батьки, викладачі, працівники університету привітали студентів гучними оплесками.

Вітаємо наших дорогих першокурсників! Від сьогодні ви – справжні нафтовики! Нехай ця зустріч з Королевою Нафти принесе вам удачу у професійному житті!

Детальніше фотозвіт за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1650m46Fbxyhogaw8rEL-22DNB_Qf1BFf?fbclid=IwAR2uljvLqOCm_9vSHitaDJF6k78-52w77yW376TrUpNJfzczD9yYT-tNvmE

           

 

 

 

 

Українська