Кафедра філології та перекладу і НТБ підтримують традиції відзначення Дня української писемності та мови

9 листопада 2017 року в Україні відзначають День української писемності та мови – свято, започатковане у 1997 року. Вже традиційно в цей день відбувається багато заходів: численні книжкові виставки, нагородження українських літераторів, перекладачів та популяризаторів українського слова, видавництв, які випускають літературу українською мовою, написання Диктанту національної єдності, який шістнадцять років поспіль пишуть усі охочі.

Цьогоріч за ініціативи  кафедри філології та перекладу ІГПДУ Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу День української писемності та мови розпочався з книжкової виставки, присвяченої україномовним перекладам сучасних іноземних бестселерів з англійської, німецької, іспанської, французької й інших мов. Виставку, організовану за сприяння доцента кафедри філології та перекладу Мельник О. М.,  відвідав проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Мандрик О. М. Він поцікавився у студентів, які представляли виставку широкому загалу, що читає молодь, які має літературні вподобання та що вони можуть порекомендувати з перекладної літератури.

Виставкою зацікавилось багато студентів і працівників університету. Кожен мав нагоду взяти до рук найкращі зразки сучасного іноземного письменства, перекладені українською. Однак організатори виставки бідкались, що книги, експоновані на виставці, надходять з приватних бібліотек, бо є доволі дорогими і навряд чи по кишені студентам та всім бібліотекам.  

Вітальна листівка з нагоди Дня української писемності та мови привітала колектив та студентів ІФНТУНГ. 

Крім того, за ініціативи науково-технічної бібліотеки (НТБ) та кафедри філології та перекладу  викладачі, працівники та студенти ІФНТУНГ взяли участь у ХVІІ радіодиктанті національної єдності. Цьогорічний диктант «Наші пісні» прийшли написати у читальний зал соціально-економічної літератури НТБ студенти-філологи І-ІІ курсів (спеціальність «Переклад»), викладачі кафедри філології та перекладу, працівники НТБ.  Саме у такі моменти, коли розумієш, що по всій Україні цей диктанти пишуть колеги, студенти, звичайні люди, виникають невидимі мовні промені, які об’єднують нас в єдиний потужний потік світла – народ.

Українська