Кафедра буріння нафтових і газових свердловин провела практично-лабораторний тренінг для фахівців ПАТ «Укргазвидобування» та ТОВ «ШАМІР КЕМІКАЛ»

15-19 січня 2018 в  лабораторії бурових промивальних рідин  кафедри буріння нафтових і газових свердловин Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся  тренінг  для  фахівців ПАТ  «Укргазвидобування» та ТОВ «ШАМІР КЕМІКАЛ».

Учасниками 5-денного практично-лабораторного тренінгу стали (12 осіб): фахівці бурових відділень філії БУ «Укрбургаз»: Любов Діхтяр та  Ірина Анікейцева (Шебелинське ВБР), Ольга Москалець, Тетяна Логачова, Наталія Лаптій, Світлана Приходько та  Світлана Коростиченко (Хрестищенське ВБР), В’ячеслав Мартинів, Ірина Морівець та Леонід Гринчак (Полтавське ВБР) та фахівці ТОВ «ШАМІР КЕМІКАЛ» Тімур Імамов та Дмитро Ляскало.

 Враховуючи досвід  попередніх тренінгів, які проходили у грудні минулого року, викладачі кафедри – проф. Михайло Мислюк та доценти Ольга Бейзик і Володимир  Богославець,  удосконалили завдання  учасникам  тренінгу  стосовно практичних  компетенцій  приготування бурових промивальних рідин (БПР),  їхньої хімічної обробки  та проведення лабораторних аналізів БПР згідно із стандартами Американського нафтового інституту (АРІ). На випускному кваліфікаційному іспиті учасникам тренінгу були запропоновані комплексні завдання  з  практично-технологічних розрахунків для приготування   бурових розчинів  та їхньої  хімічної обробки. Також їм доводилося в короткі терміни запропонувати хімічну обробку бурових розчинів і реалізувати її в лабораторних умовах  для відновлення попередніх  властивостей бурових розчинів.  

Завершився тренінг  випускним кваліфікаційним іспитом, за результатами якого будуть видані сертифікати. 

 

News category: 
Українська