В ІФНТУНГ представники МОН та ЗВО Західної України обговорили вступну кампанію 2018

Напередодні майбутньої вступної кампанії Міністерство освіти і науки України ініціювало проведення серії регіональних нарад стосовно актуальних питань вступу абітурієнтів на навчання до закладів вищої освіти.

Сьогодні, 20 червня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 645 від 14.06.2018, відбулась нарада-семінар щодо особливостей вступної кампанії 2018 та змін в Умовах прийому до ЗВО. У нараді взяли участь проректори та відповідальні секретарі приймальних комісій закладів вищої освіти України п’яти областей Західної України — Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської.

Від МОН на нараді були присутні — керівник експертної групи з питань аналітики та фінансування директорату вищої освіти і освіти дорослих Смирнов Олександр Олегович та державний експерт директорату вищої освіти і освіти дорослих Кернична Анжеліка Євгенівна.

Від ІФНТУНГ учасників наради привітав ректор, професор Крижанівський Євстахій Іванович,  він також розповів про готовність нашого університету до цьогорічної вступної кампанії. Модератором заходу був проректор з науково-педагогічної роботи, професор Мандрик Олег Миколайович.

Із змінами в Умовах прийому до ЗВО та особливостями вступної кампанії присутніх ознайомила Кернична Анжеліка. Зокрема, вона детально розглянула питання щодо усунення невизначеності, додаткових балів за особливі успіхи, визначення середнього балу атестату, термінів вступної кампанії, подачі документів та багато іншого. Поряд з цим, експерт зазначила, що кардинальних змін до умов вступу у 2018 році немає. До важливих змін можна віднести можливість виключати творчий залік для вступників за розглядом університету та запровадження додаткових балів при вступі для випускників, які є переможцями олімпіад  чи завершують підготовчі курси.

За словами керівника експертної групи з питань аналітики та фінансування директорату вищої освіти і освіти дорослих Смирнова О.О., умови цьогорічної вступної кампанії будуть корегуватись із останніми змінами до вітчизняного законодавства та гармонізуватимуться з інтерфейсом ЄДЕБО. Все буде зроблено для розширення можливостей вступу до ЗВО абітурієнтів з різних куточків України. До основних змін у цій вступній кампанії можна віднести те, що абітурієнти зможуть подавати не більше семи заяв на чотири спеціальності, а вступників до магістратури на деякі спеціальності вже цього року чекають ЗНО з іноземної мови.

Крім того, Олександр Олегович оприлюднив позитивну новину для технічних університетів, зазначивши, що популярність на технічні спеціальності зростає, держзамовлення на них будуть збільшені.

Загалом на семінарі-нараді керівництво та члени приймальних комісій університетів могли з перших уст отримати роз’яснення щодо різних особливостей умов вступу у 2018 році.

Як відомо, вступна кампанія 2018 року розпочинається 12 липня. З цього дня ЗВО розпочнуть приймати від абітурієнтів документи для вступу в електронній та паперовій формі.

Після наради-семінару для гостей провели екскурсію університетом, геологічним музеєм та Науковим містечком "Нова Енергія".