В ІФНТУНГ обговорили створення регіонального осередку руху 4.0

Сьогодні у Навчальній науково-дослідній лабораторії апаратно-програмних засобів фірми «SIEMENS» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся круглий стіл щодо  обговорення створення інноваційної екосистеми промислових хайтек на Прикарпатті. Організаторами заходу є Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ), ІФНТУНГ (Кафедра інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем Інститут інформаційних технологій) та ТОВ «Мікрол».

З розвитком руху «Індустрія 4.0 в Україні» та АППАУ зростає необхідність популяризації діяльності на регіональному рівні, зокрема на Прикарпатті. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу є членом АППАУ та руху «Індустрія 4.0 в Україні». Наш університет залишається центром підготовки висококваліфікованих фахівців для Нафтогазового комплексу всієї України, а також служить центром компетенцій промислової автоматизації на Прикарпатті.

Регіональні осередки руху 4.0 – Центри 4.0 є беззаперечним флагманом технологічного розвитку в світі – в тому числі й для промислової автоматизації. Відкриття їх на базі ЗВО-членів АППАУ дасть змогу стати основою для створення відповідних кластерних структур чи технологічних парків. Також такі центри можуть стати головним інструментом вирішення низки проблем щодо низького знання ринку про технології 4.0, низької довіри ринку до ЗВО – як осередків знань, підготовки кадрів та надання сервісів з навчання та R&D, низького рівня співпраці між учасниками ринку в промислових хайтек сегментах.

Тому, беззаперечно, проведення такого заходу в стінах ІФНТУНГ є важливою подією.

На обговорення винесено такі питання:

› Потенціал та напрацювання для нафтогазового комплексу України: від навчання персоналу до інжинірингових рішень.

› Потенціал та рішення в області малої автоматизації. Питання апелює до створення пропозиції для чисельних малих та середніх підприємств.

› Створення регіональної екосистеми – для чого та з ким.

› Обговорення концепції співпраці між ІФНТУНГ та роботодавцями в плані підготовки фахівців за дуальною системою освіти. Переваги, недоліки. Вироблення спільної карти дій.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Карпаш М.О. Він зазначив, що університет зацікавлений у відкритті регіональних осередків руху 4.0 і надалі сприятиме спільним дослідженням та співпраці у цьому напрямі. Детальніше про концепцію створення регіональних осередків 4.0 на базі ЗВО та потенціал регіону для Нафтогазового комплексу України розповів завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем, проф. Заміховський Л.М. Проректор з наукової роботи, проф. Чудик І.І. зазначив, що нафтогазова промисловість є енергетичною основою для сталого економічного та соціального розвитку держави, а також стратегічною галуззю, яка визначає геополітичну ситуацію.

В рамках заходу також обговорювалось питання співпраці між ІФНТУНГ та роботодавцями в плані підготовки фахівців за дуальною системою освіти.

Безумовно, такі заходи багаті не тільки на нові знання, але й на розширення співпраці, вироблення стратегічно важливих рішень, обміни та спілкування.  

Детальніше про конференцію на сайті Індустрія 4.0 в Україні.

 

 

Українська