В ІФНТУНГ вп’яте стартувала програма перепідготовки військовослужбовців

12 вересня 2017 року в Науковому містечку «Нова Енергія» ІФНТУНГ вп’яте стартувала програма перепідготовки військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей у рамках міжнародного проекту «Україна – Норвегія», що фінансується Королівством Норвегія, і вже кілька років поспіль за різними спеціальностями проходить в ІФНТУНГ за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) та завдяки просунутим науковим та освітнім можливостям університету.

Цього разу слухачам запропоновано розраховану на 500 годин програму  «Підприємництво для сталого розвитку», метою якої є підготовка успішних підприємців для сталого економічного розвитку. Під час професійної перепідготовки основна увага буде спрямована на виконання окремого проекту. Кожен з 30 учасників працюватиме над індивідуальним проектом (бізнес ідеєю). В процесі навчання зі слухачами проводитимуть заняття досвідчені викладачі-практики, психологи, представники центру зайнятості. Заплановані ознайомчі візити на підприємства. Кожен слухач матиме розроблений бізнес-план та необхідні знання для реалізації індивідуального проекту на практиці та ведення підприємницької діяльності, а також отримає допомогу при працевлаштуванні.

Як зазначив керівник проекту в університеті, директор НДІ НГЕіЕ, проф. Карпаш М.О, програма в умовах сучасної України є надзвичайно важливою, оскільки допомагає військовим віднайти себе у цивільному житті. Зі слухачами працюють професійні психологи й експерти з працевлаштування. Сьогодні вже можна говорити про кілька успішних стартів колишніх слухачів попередніх програм, які започаткували власну справу або реалізували власний проект.

Відкриваючи черговий етап програми, проректор з наукової роботи, проф.  Карпаш О. М. наголосив на вагомості ролі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в реалізації українсько-норвезького проекту, побажав слухачам успіхів у навчанні та самореалізації та запросив їх активно долучитись до святкування 50-літнього ювілею університету.

Присутні мали нагоду подивитись фільм про Норвегію. Керівник проекту  коротко презентував успішний досвід співпраці ІФНТУНГ з норвезькими освітніми, промисловими і громадськими організаціями.

Опісля слухачі познайомились з викладачами, які їх навчатимуть, здійснили екскурсію навчальними аудиторіями.