В ІФНТУНГ активно оновлюють спорткомплекс ім. Гемби А. П.

Серед конкурентних переваг Івано-Франківської області є потенційна можливість розвитку професійного та любительського спорту різних видів. Водночас Прикарпаття залишається регіоном, де немає сучасної навчально-тренувальної бази для розвитку спорту загалом та легкої атлетики як основи для різних спортивних розгалужень зокрема. Відсутність сучасного спорткомплексу, сертифікованого стадіону відповідної категорії гальмують реалізацію спортивного потенціалу молоді, роблять неможливими проведення змагань високого рівня  та не сприяють фізичному розвитку населення.

В регіоні, на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу функціонує спортивний комплекс ім. Гемби А.П., який є другий в Україні за масштабами (5 га) та єдиний в області, який відповідає нормативам олімпійських спортивних споруд. Він включає: легкоатлетичний стадіон; 5 спортивних залів, які відповідають вимогам проведення Всеукраїнських змагань; 25-метровий плавальний басейн; легкоатлетичний манеж; тренажерний зал; зал для настільного тенісу, де проводяться змагання Міжнародного рівня, а також зал, пристосований для спортсменів з проблемами опорно-рухового апарату; футбольне поле; 4 спортивних майданчики; сауну, масажний кабінет та кабінет лікарського контролю. Спорткомплекс ІФНТУНГ був введений в експлуатацію ще у 1980 році, тому на сьогодні він потребує значних капіталовкладень на оновлення.

Проведення капітального ремонту та створення на базі спорткомплексу спортивно-оздоровчого осередку легкої атлетики та футболу вирішить вказану проблему, а капітальний ремонт манежу, встановлення поліуретанового покриття бігових доріжок та секторів для змагань дозволить проводити спортивно-масові заходи всеукраїнського та обласного рівнів, професійні змагання та турніри, а також сприятиме популяризації і прогресивному розвитку спорту.

Минулого року між ІФНТУНГ та Івано-Франківською обласною державною адміністрацією було підписано документ про "Алгоритм капітального ремонту легкоатлетичного стадіону університету". Відповідно до документу, упродовж минулорічного літа тривали роботи з реалізації І етапу проекту оновлення покриття легкоатлетичних бігових доріжок, розрахованого на два роки (2017-2018 рр.). І етап проекту реалізувала ПБС "Буковель". За допомогою спеціального геодезичного обладнання було зроблено розрахунки, встановлено асфальтобетонну основу та водовідведення, стадіон облаштовано стандартними стрибковими ямами, а трибуни — бруківкою.

Нещодавно ІФНТУНГ оголосив тендер на виконання фахових робіт з реконструкції спорткомплексу ім. Гемби А. П. (ІІ етап). Для виконавців робіт була поставлена висока планка щодо якості покриття та оснащення спортивного комплексу. За результатами тендеру перемогло ТОВ "Міленіум Спорт". Компанія має багаторічний та унікальний досвід в області проектування, будівництва, реконструкції та сервісного обслуговування різних типів спортивних споруд. На сьогоднішній день "Міленіум Спорт" працює з такими провідними світовими брендами, як Desso Sports Systems, BSW, SMG, DecoTurf, Thorn, Rehau, Betafence, Armstrong.

Незважаючи на не завжди сприятливі погодні умови та короткі терміни, працівники компанії "Міленіум Спорт" зробили значний об’єм робіт з реконструкції спорткомплексу. "Станом на 26 липня 2018 року на стадіоні активно ведуться роботи. Зокрема, повністю демонтовано верхній шар поля, завезено щебінь, прокладені труби для облаштування системи автоматичного поливу поля. Це свідчить про те, що ми швидко рухаємось, адже плани з реконструкції були окреслені всього декілька місяців тому. Загалом передбачаються такі роботи: капітальний ремонт манежу із встановленням поліуретанового покриття, облаштування футбольного поля, встановлення поліуретанового покриття бігових доріжок, легкоатлетичних секторів, закупівля та монтаж спортивного обладнання, проведення відповідних електромонтажних робіт, облаштування огорожі та проведення благоустрою території, а згодом — створення та забезпечення функціонування спортивно-оздоровчого осередку легкої атлетики та футболу на базі кафедри фізичного виховання і спорту ІФНТУНГ" — зазначив директор спорткомплексу ім. Гемби А. П. Петро Бажан.

ІФНТУНГ, Івано-Франківська ОДА, Івано-Франківська міська рада зацікавлені в тому, щоб всі роботи були виконані якісно та у передбачені терміни. Також активно працює Федерація легкої атлетики Івано-Франківської області, яка контролює процеси відповідності стадіону стандартам ІААF (Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій). Відрадно, що президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, який нещодавно відвідав Прикарпаття, зазначив: "Планується, що стадіон отримає третю категорію ІАAF. Таким чином, в Україні з’явиться ще один стадіон, на якому можна буде проводити національні змагання та збори національної збірної".

Після повної реконструкції спорткомплексу та створення на його базі спортивно-оздоровчого осередку легкої атлетики та футболу з’являться всі умови для того, щоб на Прикарпатті проводились повноцінні легкоатлетичні змагання не тільки всеукраїнського, а й міжнародного рівнів.

 

Українська