В університеті тривають Шевченківські дні

Наприкінці минулого тижня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти  і газу  відбувся літературно-мистецький вечір «Мій Шевченко», який став яскравою  подією серед низки  заходів університетської Шевченкіани. До дійства, що ініціювали та організували завідувач кафедри  філології та перекладу, проф. Когут О. В., викладачі кафедри – доц. Венгринюк М. І. та Мельник О. М., залучили студентів технічних, економічних спеціальностей та спеціальності «Переклад».

З вступним словом до присутніх звернулась проф. Когут О. В. Вона наголосила на значенні творчості та особистості Великого Кобзаря для українського народу, актуальності національного генія в умовах сьогодення України. Непересічний підхід до прочитання творчості Тараса Шевченка виявили студенти. Антон Калатурний (ПІ-16-1) – призер обласного етапу мовно-літературного конкурсу імені Шевченка, представив власні роздуми в публіцистичному стилі про переворот свідомості, який здійснив поет в Україні. Студенти підготували також презентацію «Найцікавіша Шевченкіана», яка вкотре доводить,  що Шевченко – класичний self-made man, продовжує дивувати й у вік стрімких технологій та суспільного прогресу. А ще лунала висока Шевченківська поезія українською мовою та у перекладах на мови світу, пісня «Зоре моя вечірняя» у виконанні Надії Цебрій (МН-16-1). Присутні дискутували також й про особливості художнього перекладу творів Шевченка, збереження його індивідуального стилю, здатність перекладачів перенести художні тексти в інше мовне середовище без втрат їхньої естетичної цінності.

Торкнулись студенти й ліричних струн життя поета, який часто закохувався. Він – «модна фігура» Петербурга, користувався увагою та симпатією тодішньої суспільної еліти, серед яких була й княжна Варвара Рєпніна. Власне завісу цих стосунків на основі уривків з листів привідкрили студенти Сандра Сірман та Віталій Одновол (ФІЛ-16-1), щира гра яких додала присутнім романтичного настрою.

Зацікавленість Шевченкіаною та прагнення професорсько-викладацького складу, працівників та студентів ІФНТУНГ щороку брати у ній участь показують, що духовні пласти відкриття для себе Шевченка ще не вичерпані.