Виконавчий продюсер AlJazeera зустрівся зі студентами ІФНТУНГ

Сьогодні в Науковому містечку "Нова Енергія" відбулась лекція виконавчого продюсера одного з найвідоміших телеканалів світу — AlJazeera Хатема Кхандіра на тему "Нафта й газ на Близькому Сході: факти та зміни".

Тему для обговорення Хатем вибрав не випадково, адже з нею він пов’язав свій науковий шлях, навчаючись в аспірантурі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Любов до науки прищепив йому науковий керівник — професор Петренко Віктор Павлович.

На сьогодні, ґрунтовно досліджуючи свою проблематику, Хатем  Кхандір вже має низку напрацювань у сфері функціонування нафтогазового комплексу  на Близькому Сході. Хатем вважає, що у цілому світі зараз не вистачає відповідних фахівців нафтогазової галузі і, безумовно, цю статистику потрібно змінювати, адже "ми живемо в епоху нафти". Обравши саме цю тему для спілкування зі студентами, Хатем Кхандір довів, що на сучасному етапі висококваліфіковані фахівці в нафтогазовій галузі є найзатребуванішими в різних регіонах світу.

Під час лекції Хатем Кхандір розглянув актуальні питання щодо впливу факторів нафти й газу на геополітику та геополітики на нафтогазовий комплекс Близького Сходу, проаналізував основні аспекти залежності світової економіки від нафтогазових ресурсів, розглянув економічні та цивілізаційні чинники, які впливають на розширення геополітичного масиву Близького Сходу та окреслив основні позиції геополітичних гравців — США та Китаю, щодо ситуації в регіоні.

Нагадаємо, нещодавно Хатем Кхандір підготував відеосюжет про ІФНТУНГ, його роль у розвитку енергетики України та світу загалом. В сюжеті також розповідається про Наукове містечко "Нова енергія", яке має чималий досвід освіти для дітей задля зміни енергетичної ситуації в державі. Хатем записав інтерв’ю з ректором ІФНТУНГ, проф. Крижанівським Є.І. та проректором з науково-педагогічної роботи, проф. Карпашем М.О. Науковці проаналізували ситуацію в Україні та перспективи її енергонезалежності. Хатем Кхандір обґрунтував, що наш ЗВО обраний не безпідставно. Особливістю ІФНТУНГ є те, що праця наших науковців зорієнтована, в першу чергу, на вирішення стратегічних завдань енергетичної безпеки України.

   

Відео лекції доступне для перегляду:

 

 

Відеосюжет про ІФНТУНГ, його роль у розвитку енергетики України та світу:

Українська