«SCHLUMBERGER Forum 2018»: нові можливості для ІФНТУНГ

Нещодавно в Києві відбулась масштабна подія - «SCHLUMBERGER Forum 2018», участь в якій взяли представники від Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу - завідувач кафедри видобування нафти і газу (ВНГ), професор Кондрат О. Р. та голова Ради молодих вчених, доцент Міщук Б. М. Загалом на захід прибуло понад 250 делегатів з більш ніж 25 великих та малих незалежних компаній-операторів, ключових та національних видобувників нафти та газу, а також - представники наукових та навчальних кіл України.

Тематика форуму досить актуальна - «Можливості для українських нафтогазових родовищ, що перебувають у промисловій розробці». Основна мета - забезпечення унікальної можливості ознайомлення із методами подолання існуючих в галузі проблем лідерами галузі.

Програма одноденного форуму передбачала пленарне засідання з доповідачами від компанії «SCHLUMBERGER» та компаній – провідних представників галузі. Технічні спеціалісти та клієнти компанії провели понад 30 технічних доповідей, в яких розглядали актуальні питання, зокрема - як найсучасніші технології в нафтогазовій галузі допоможуть підвищити рівень ефективності в процесі прийняття рішень на різних етапах розробки родовищ.

Делегати мали змогу ознайомитись із перевіреними підходами до вирішення ключових проблем, з якими кожного дня зустрічаються нафто- та газовидобувні компанії. Представники різних сервісних напрямків «SCHLUMBERGER» поділилися своїм досвідом участі у проектах, реалізованих у всьому світі.

В рамках форуму також відбувся круглий стіл за участю експертів «SCHLUMBERGER» та представників освіти й науки. Першим серед присутніх делегатів ЗВО виступив професор Кондрат О. Р., який розповів про напрями застосування програмних продуктів компанії «SCHLUMBERGER» в навчальному процесі ІФНТУНГ та досвід, який отримують студенти, користуючись ліцензійним програмним забезпеченням. На сьогодні в розпорядженні кафедри ВНГ є дозвіл на користування програмами сімейства симуляторів ECLIPSE, PETREL, TECHLOG, PIPESIM, OFM.

До речі, успіхом завершилися й перемовини щодо надання ліцензії для ІФНТУНГ на користування ще однією програмою з лінійки компанії «SCHLUMBERGER», яка має назву «OLGA». Це симулятор неусталеного багатофазного потоку, який застосовується для детального моделювання поведінки сумішей з метою максимізації видобутку флюїду.

За результатами зустрічі було прийнято рішення про започаткування проведення щорічного навчально-дискусійного форуму, який буде проводитися за участю працівників компанії «SCHLUMBERGER» на базі університетів країни. Відзначимо, що є всі передумови для того, щоб наступного року 1-й такий захід був проведений в Івано-Франківську, адже саме тут розташований єдиний в Україні ЗВО нафтогазового профілю.

             

Українська