Outgoing Students

Додаткова інформація: 

Зміст

Аплікаційний процес

Кінцеві дати подання документів

Візова інформація

Медичне страхування

Положення про відбір

Анкета для участі в програмі (для використання ІФНТУНГ)

 

***Якщо у Вас виникли питання пишіть на пошту вказавши в темі листа Кредитна мобільність Erasmus+

1. Аплікаційний процес

Усі претенденти на участь в програмі Erasmus+ повинні пройти конкурсний відбір згідно «Положення про конкурсний відбір студентів на навчання за кордоном на підставі укладеного двостороннього міжінституційного договору ІФНТУНГ з Університетом Мішкольца (Угорщина) в рамках програми Erasmus+».

УВАГА: Перелік документів, необхідних для участі аспірантів у конкурсному відборі:

 1. заповнена анкета претендента на навчання за кордоном. Анкета в електронному вигляді знаходяться за посиланням https://docs.google.com/forms/d/18jtt_CpLOdFARJ6pLK08lLFKDVcGann04vVSmj3...
 2. характеристики, надані завідувачем випускної кафедри, директором інституту та науковим керівником;
 3. закордонний паспорт;
 4. копія довідки про здачу кандидатського мінімуму (якщо є);
 5. список публікацій (форма Ф-11, підписана вченим секретарем);
 6. додаткові документи: грамоти, дипломи, подяки (якщо такі є);
 7. сертифікат про володіння англійською мовою на рівні не нижчому ніж В2 (сертифікат TOEFL, IELTS, Українсько-канадського МБЕРІФ Бізнес-центру).

Після цього сектор академічної мобільності ІФНТУНГ номінує студента, надсилаючи електронного листа Erasmus Officer Університету Мішкольца, який відповідає за студентів, котрі приїжджають.Як тільки студент номінований, йому необхідно пройти двоступеневий аплікаційний процес, щоб розпочати навчання за обміном:

 1. Заповніть он-лайн реєстраційну форму на сайті Університету Мішкольца (ми радимо зберігати уже заповнену форму, після того, як Ви її подали).
 2. Завантажте та заповніть Learning Agreement. Переконайтеся, що курси, обрані під час он-лайн реєстрації, співпадають з курсами, вказаними у Вашому Learning Agreement. Як Ви вирішили обрати інші курси, будь ласка, пройдіть повторну реєстрацію, використовуючи он-лайн форму. Як тільки Ви заповнили Learning Agreement, його необхідно підписати і завірити печаткою. Після цього необхідно надіслати його скановану копію Erasmus Officer, щоб завершити процес реєстрації.

Після повернення з навчання або стажування до ІФНТУНГ, протягом 10 днів студент надає дирекції інституту та сектору академічної мобільності студентів копії документу, що засвідчує результати проходження студентом навчання/стажування (сертифікат, диплом, Transcript of Records), завірений в установленому порядку у закладі де відбувалось навчання/стажування та звіт українською та англійською мовами (у вигляді інформаційного повідомлення, опублікованого на сайті ІФНТУНГ).

 

2. Кінцеві дати подання документів

 • 24 квітня (осінній семестр)
 • 15 вересня (весняний семестр)

Заявки будуть розглянені координаторами від факультетів. Як тільки координатори схвалять обрані Вами курси, університет, який Вас приймає, надішле підписані документи назад до Вашого університету. З цього моменту, Ви повинні підтримувати постійний зв’язок з Erasmus Сoordinator або Erasmus Officer стосовно усіх запитань. Відділ міжнародних зв’язків надішле Вам листа про погодження участі в програмі (Letter of Acceptance) на вимогу.

3. Візова інформація        

Перебування терміном понад 90 днів на території Угорщини регулюється національним законодавством. Іноземці, які бажають в’їхати в Угорщину на довгий термін, подає заяву на отримання дозволу на проживання. У разі прийняття позитивного рішення він отримує одноразову візу терміном 30 днів, яка дає право на в’їзд з метою отримання дозволу на проживання. Після в’їзду потрібно звернутися до Департаменту Імміграції і Громадянства за отриманням дозволу на проживання. Регіональна дирекція Департаменту Імміграції і Громадянств  а розглядає заяву стосовно отримання дозволу на проживання, як правило, на протязі не більше ніж тридцять днів після отримання.

Анкету для візи категорії «D» можна знайти за наступною адресою:

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/visa-application-forms

Необхідні документи:

- повністю, розбірливо заповнена та підписана візова анкета

- 2 фотокартки паспортного розміру, не більш ніж 6-місячної давності

- закордонний паспорт, термін дії якого перевищує термін дії бажаної візи на три місяці

- копія сторінки закордонного паспорта з даними особи

Інші документи:

- довідка про зарахування у навчальний заклад,

- документи, що підтверджують наявність місця проживання в Угорщині (довідка про надання місця в гуртожитку або договір оренди житла з випискою з реєстру власників нерухомості),

- документи, що підтверджують наявність коштів для проживання в Угорщині (виписка з банківського рахунку або заява батьків про покриття усіх видатків проживання в Угорщині, або довідка про надання стипендії) та

- довідка навчального закладу про сплату вартості навчання або про безкоштовність навчання.

Будь ласка, зауважте, що можливо Вам необхідно буде з'явитися особисто до Посольства Угорщини в Києві для проходження співбесіди до того, як буде прийняте рішення щодо надання візи. Посольство зберігає право запиту додаткових документів під час розгляду заяви. Ми рекомендуємо ретельно ознайомитися з інформацією на сайті, оскільки це допоможе підготувати документи якнайкраще і зменшить ймовірність надання неповного пакету документів та затримки у розгляді заяви.   

Детальну інформацію можна знайти на сайті Посольства Угорщини (м. Київ, України) за наступною адресою: http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UA/uk/ua_konzuliinfok/d_tipusu.htm 

4. Медичне страхування

Для відкриття візи до загального пакету документів необхідно додати медичне страхування , дійсне на всю територію Шенгену (або Європи) (мін. 30 000 EUR). Термін дії страхування повинен перевищувати на 15 днів час перебування, що зазначений у візовій анкеті.

Приймаються страхові поліси тільки акредитованих страхових компаній! Список акредитованих страхових компаній можна знайти за адресою

http://www.mfa.gov.hu/NR/rdonlyres/59B3D823-8D87-4375-A8CC-B6931A97EC5B/0/insuranceoctober09ukr.pdf

5. Положення про відбір

З проектом «Положення про конкурсний відбір студентів на навчання/стажування за кордоном на підставі двосторонніх міжінституційних договорів в рамках програми Erasmus+» можна ознайомитись тут polozhennya_pro_vidbir_veresen_2015.pdf

6. Анкета учасника конкурсного відбору на навчання за кордоном на підставі укладеного двостороннього міжінституційного договору ІФНТУНГ з Університетом Мішкольца (Угорщина) в рамках програми Erasmus+ (для використання ІФНТУНГ) 

Анкета українською мовою

Анкета англійською мовою

 

Українська